Nejčastěji kladené otázky

Překladů je mnoho. BIM může být překládán jako "Informační model budovy", tedy digitální model, který reprezentuje fyzický a funkční objekt (stavbu) zároveň s jeho charakteristikami. Model slouží jako databáze informací o objektu pro jeho navrhování, výstavbu a provoz po dobu jeho životního cyklu. Pro nás znamená BIM něco jako novou technologii, která přináší výhody do stavebnictví. Lepší komunikaci, efektivnější spolupráci, kvalitnější výstupy a snížení nákladů.

Trimble Connect je nový, moderní způsob pro architekty, projektanty, dodavatele a vlastníky projektu, který umožňuje společně spolupracovat, efektivně sdílet a dostávat všechny potřebné informace o projektu. Trimble Connect je založený na způsobu GTeam, moderní kolaborační platforma, kterou stvořila firma Gehry Technologies. Momentálně je Trimble Connect nejmodernějším komplexním CDE řešením na trhu.

Ano, Trimble Connect je dostupný jak pro tablety, tak také pro mobily, či jiné zařízení se systémem Android (alespoň verze 4.4 a výše) a se systémem iOS (alespoň verze 9.0 a výše).

Ano, Trimble Connect funguje také na systémech iOS.
Trimble Connect nepodporuje mobilní systém Windows OS.

Trimble Connect spolupracuje s mnoha dalšími programy jako například Field Layout, Autodesk Revit, Prolog, Vico Office, SketchUp, Tekla Structures a také nově Penmap for AndroidVíce info k nalezení zde.

Pokud pracujete s Tekla Structures, přináší vám Trimble Connect celou řadu výhod. Hlavní výhodou je přímé publikování 3D modelů do našeho cloud serveru, správa úkolů, tvorba workflow a načítání dat přímo z Trimble Connect.

Ano, Trimble Connect je dostupný také v českém jazyce.

Trimble Connect je momentálně dostupný v 16 jazykových verzích, viz níže. Každý uživatel si může zvolit a u svého profilu nastavit jinou jazykovou verzi.

Firma Construsoft je více než 20 let dodavatelem a vývojářem BIM (Building Information Modeling) software. Působí ve více než třiceti zemích Evropy a také v Jižní Americe. V České republice a na Slovensku působí od roku 1997 a má zde mnoho spokojených zákazníků.

Pro zobrazení revizí v Desktop verzí postupujte prosím dle návodu níže:Ano, data lze sdílet s kýmkoliv pomocí odkazu. Pokud klikneme na daný soubor, který chceme sdílet, vpravo nahoře máme možnost "přeposlat" na tu klikneme a vybereme možnost "každý uživatel s tímto odkazek". Dále máme možnost využít platnosti odkazu a můžeme také omezit přístup na "pouze zobrazit", což znamená, že si daný uživatel nebude moct soubor stáhnout. Po nastavení dáme "kopírovat odkaz" a přepošleme danému uživateli. Uživatel nemusí být zaregistrovaný v Trimble Connect.

Uživatele přidáte do projektu jednoduše, stačí kliknout na projekt, do kterého chcete pozvat uživatele, tam kliknete na "Tým", dále "Pozvat" a vložíte email uživatele.

Přímo na domovské stránce Trimble Connectu prostřednictvím možnosti "Nový projekt".

Trimble Connect podporuje VŠECHNY typy souborů pro nahrání do úložiště. Navíc specifikované formáty souborů dokáže otevřít přímo v BIM prohlížeči. Jedná se o formáty souborů:

Trimble Connect for Desktop doporučujeme stáhnout přímo ve webové verzi aplikace Trimble Connect. Stačí kliknout vpravo nahoře na ikonku vedle otazníku a následně na možnost stáhnout.

Trimble Connect mobile můžete stáhnout v obchodě Google Play či App Store.

Příčinou tohoto problému mohou být souřadnice, ve kterých je model umístěn. Model je tak vzdálen daleko od „0“, což je častým a opakovaným problémem několika softwarů při exportu. Pokud se Vám špatně zobrazuje model na mobilu, prosím, zkontrolujte zda má model počátek blízko u projektové „0“. Pokud ne, přesuňte model v nativním souboru na správou pozici a exportujte znova. Zobrazení již bude fungovat korektně. 

Stačí pouze v datové struktuře Trimble Connect označit všechny referenční objekty (soubory), které chcete zobrazit a kliknout na "Pohled".

Pro zobrazení nativního Revit souboru je potřeba mít stažený Trimble Connect pro Revit a mít licenci Revitu.
Trimble Connect podporuje .rvt soubory (2018 a výše), stačí pouze nahrát do Trimble Connect a využívat tuto možnost naplno.

Zkontrolujte prosím zda daný formát Trimble Connect podporuje. Pokud ano, zkuste chvíli vyčkat, než Trimble Connect soubor zpracuje, jeho stav zpracování můžete vidět na obrázku níže.

Pro vytvoření výstupního reportu je nutné označit část konstrukce, o které chceme získat informace. Po označení vybrané části se přepneme do záložky „Reporty“. Zobrazí se okno reportu, zde je nutné v levém horním rohu kliknout na ikonu vytvoření reportu, viz. obrázek č.1.
Po zadání příkazu vytvořit report se zobrazí okno výběru viz. obrázek č.2. V první tabulce si vyberete atributy, které budete chtít mít uvedeny v reportu a v druhé tabulce vyberete typ vybrané konstrukce.
Po ukončení výběru zadáme vytvořit a zobrazí se nám excelová tabulka s vybranými atributy u vybraných konstrukcí.

Obrázek č.1

Obrázek č.2

Není to možné, Trimble Connect vždy potřebuje alespoň jednoho administrátora. Můžete dát právo někomu jinému a poté opustit projekt.

Pokud máte jakýkoliv problém s Trimble Connect můžete kontaktovat naši zákaznickou podporu emailem, telefonicky či můžete využít možnost online podpory - chatu zde na webových stránkách vpravo dole. Více informací v sekci kontakt na naší stránce. 

U každého modelu najdete tlačítko "Vytvořit úkol" pomocí kterého vytvoříte úkol, úkoly můžete přiřazovat členům týmu, můžete si také vybírat ze škály možností, jak s úkolem zacházet.

Údaje v aktivitách - historii projektu nelze smazat.

Pokud se vám model nezobrazuje a název modelu je červený jako na obrázku nížeProsím vyzkoušejte nejprve smazat projekt lokálně přes Desktop verzi dle obrázku níže, poté by vše mělo fungovat.


Pokud problém přetrvá, prosím zkuste přeinstalovat aplikaci stáhnutím nejnovější verze z app store webové verzi Trimble Connect.

V Trimble Connect smazané soubory může vrátit pouze administrátor projektu nebo uživatel, který soubor smazal. Jednoduše toho docílíte přes tlačítko "Obnovit".

1. Běžte do "Aktivity" a pod názvem smazaného souboru je tlačítko "Obnovit". K vyhledání smazaného souboru můžete využít možnosti filtru.
2. Klikněte na tlačítko "Obnovit" a soubor se automaticky vrátí zpět na své původní místo.

Níže naleznete video, které ukazuje sčítání vlastností objektů v mobilní aplikace.

Ano. Zakoupit lze i 1 licenci Trimble Connect. Počet licencí lze libovolně během daného roku navyšovat. Snížit počet licencí je možno vždy ke konci daného kalendářního roku. Cenová a licenční politika Trimble Connectu je specifická. Kontaktujte nás pro více informací. Připravíme vám nabídku na míru.

Jakmile obdržíme vámi podepsanou objednávku, samotné doručení licencí proběhne do 3 pracovních dní.

Licence Trimble Connect se vždy vztahuje na kalendářní rok a pravidelně se na každý další kalendářní rok obnovuje. V případě, že je licence objednána v průběhu roku, cena za ni se poměrně snižuje vzhledem k době využívání této služby. Ke konci každého roku lze používání licencí Trimble Connect bezplatně zrušit, případně upravit počet potřebných licencí. 

Vstupní školení na Trimble Connect není obsaženo v ceně. V případě potřeby školení vám však připravíme cenově přijatelnou nabídku v návaznosti na počet pořízených licencí. 

Licence Trimble Connect pro Microsoft HoloLens nebo Trimble XR10 je potřeba zakoupit samostatně. Kontaktujte nás pro více informací.

Ano určitě, budeme rádi, když nás s touto příležitostí kontaktujete a můžeme si domluvit termín.

V případě potřeby navýšení počtu licencí nás co nejdříve kontaktujte. Navýšení proběhne do 1 pracovního dne od vámi zaslané podepsané objednávky.

Komerční (Business) licence Trimble Connect zahrnuje neomezený počet projektů, neomezenou velikost cloudové úložiště, plnou funkcionalitu včetně moderního 3D BIM prohlížeče, integraci s ostatním softwarem a zákaznickou podporu v českém jazyce.

Ano, Trimble Connect si můžete vyzkoušet zcela ZDARMA a bez závazků.

Ano. Našim zákazníkům poskytujeme ZDARMA i několikastupňovou zákaznickou podporu v českém jazyce.

Bohužel to možné není. S bezplatnou licencí (free verze) se můžete připojit pouze k projektům, které založil uživatel taktéž v rámci bezplatné licence. Vstoupit do projektu, který je založen uživatelem s placenou (komerční) licencí, je umožněno pouze uživateli s placenou (komerční) licencí Trimble Connect. S placenou (komerční) licencí je možnost se připojit k projektům, které byly založeny uživateli v rámci bezplatné licence (free verze).

Ano, je to možné. Každá komerční licence může být použita pro připojení k jakémukoliv komerčnímu projektu nebo projektu, který byl založen uživatelem v rámci bezplatné licence (free verze).